• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ MERKEZ YÖNETİM VE MERKEZ DENETLEME KURULU ÜYELERİ ATA`NIN HUZURUNDA

8-9-10 Temmuz  2021 tarihlerinde  Ankara'da  gerçekleştirilen Türk Dişhekimleri Birliği’nin 18. Olağan Genel Kurulu’nu takiben Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını alarak göreve başlayan TDB 18.Dönem Merkez Yönetim ve Merkez Denetleme  Kurulu Üyeleri, 28 Temmuz  2021 tarihinde (Bugün)  yapılan ilk toplantısında görev dağılımını yaparak; Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

Anıtkabir’de düzenlenen törende Atatürk`ün mozolesine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Ahmet Tarık İşmen  Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı;

Büyük Atatürk,

Dünyayı 2 yıldır adeta abluka altına alan ve ne zaman sona ereceği kestirilemeyen COVID-19 pandemisinin gölgesi altında Türk Dişhekimleri Birliği’nin  yeni görev almış Başkanı olarak Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Denetleme Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte, Size, minnet ve şükranlarımızı arz etmek için huzurunuzdayız.

İstiklalimize yönelen emperyalist güçlerin saldırılarına karşı kazanılan büyük zaferler sonrası yokluk ve fakrü zaruret içindeki bir halkı ve bir devleti; yaptığın gerçekçi gelecek planlamaları ile kısa sürede ayağa kaldıran azim ve kararlılığın, yarattığın milli heyecanla ülkeye yansıyan inanç ve özgüven ışığının,   her türlü engeli aşmamızda ne kadar önemli bir miras olduğunu bugün çok daha iyi anlıyoruz. 

Günümüzde üstün bir hukuk kuralı olarak da tanımlanan  “Yurtta sulh, cihanda sulh''  ilkesinin, bir taraftan yurt içinde huzur ve sükûnu, güven ve barış içinde kardeşçe yaşamayı, diğer taraftan da milletlerarası barış ve güvenliği hedef tutarken,  aynı zamanda siyasette de iç politikanın ve   dış politikanın temel dayanağını tarif ettiğini görüyoruz. 

Biz dişhekimlerinin en önemli hedefi; bu bilinç içerisinde ülkü olarak gösterdiğin barış ve kardeşliğe sahip çıkarak, bıraktığın laik ve demokratik cumhuriyeti ilelebet yaşatmak olacaktır. 

Büyük Atatürk,

"Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar."  Öğretilerinin rehberliğinde de mesleki politikalarımızı sürdüreceğimize söz veriyoruz.

Ahmet Tarık İşmen 
Türk Dişhekimleri Birliği
Genel Başkanı

  
160 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Etkinlik Takvimi